Sme

Sme tradičný slovenský výrobca nábytku z masívneho dubového dreva so sedemdesiatpäťročnou tradíciou výroby v Spišskej Belej v Tatrách. Materiál získavame z miestnych zdrojov a spracovávame ho v takmer uzavretom výrobnom cykle. Hlavnými súčasťami sortimentu, ktorý ponúkame nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, Nemecku, Rakúsku a Francúzsku, sú postele a stoly, ako aj komody, police, knižnice, sedací nábytok a solitéry vyrobené 3D tvarovaním z masívneho dubového dreva.

Sme výrobcovia osobitého štýlu

Javorina je výrobcom osobitého štýlu, ktorý v sebe spája prvotriedny dizajn, starostlivosť a pozornosť venovanú detailom, jedinečnosť stolárskeho remesla a ľudskosť, ktorú v tejto spoločnosti nájdete a ktorá sa odráža v celkovej koncepcii.

Každý kus nábytku je vytvorený s maximálnou starostlivosťou. Od sušenia dreva až po konečnú povrchovú úpravu venujeme pozornosť každému detailu, aby každý vyrobený kus nábytku bol osobitý a robil radosť našim zákazníkom.

Sme na trhu už 75 rokov. Naše skúsenosti v oblasti spracovania dreva a láska k remeslu sú zárukou toho, že výsledky našej práce budú vždy jedinečné a nadčasové. Pridajte sa k nám a pokračujte v tvorbe príbehu jedinečnej nábytkárskej značky.

Základy, na ktorých môžeme ďalej stavať

V Javorine nájdete skvelú energiu, v ktorej sa myšlienky môžu ujať a prerásť do nápadov. Nápady sa potom premenia na realizáciu a konečný produkt robí radosť mnohým ľuďom.

V našich výrobkoch je stvárnený jedinečný prístup k remeslu a láska k drevu. Za 75 rokov našej existencie sme vytvorili značku, ktorú rešpektujú ľudia v Javorine, ako aj naši zákazníci a obchodní partneri. Značku, ktorá sa vždy vyznačovala integritou, spravodlivosťou, poctivosťou a kvalitou. Značku, v ktorej je všetko v rovnováhe, od dizajnu až po remeselné spracovanie. A v tomto súlade chceme ďalej rozvíjať Javorinu, uvádzať naše výrobky na ďalšie trhy a pomáhať Javorine rásť prostredníctvom digitalizácie a inovácií.

Našou víziou je moderná, technologická nábytkárska spoločnosť, ktorá si pevne stojí za svojimi hodnotami a čerpá silu zo svojej tradície a príbehu, ktorý za ňou stojí. 

Javorina sa stane vašou súčasťou. Každý, kto priložil ruku k dielu, sa podpísal na výslednom produkte. 

Princípy, ktorými sa riadime

Prírodnosť

Úcta k prírode je nedeliteľnou súčasťou našej firemnej filozofie. Nábytok v Javorine vyrábame z prírodných surovín. Z masívneho dreva pochádzajúceho z obnoviteľných lesov, lepidiel a olejov na prírodnej báze. Materiálový cyklus výroby je takmer uzavretý a produkuje minimálne množstvo odpadu.

Obnoviteľnosť

V mene každého zákazníka vysadíme mladý dubový stromček v novozaloženom poraste na východnom Slovensku. Takto každý náš zákazník priamo prispeje k obnoviteľnosti našich prírodných zdrojov.

Trvácnosť

Overená konštrukcia, použité materiály a komponenty sú zárukou dlhej životnosti nášho nábytku. Pri výrobe používame materiály a kovania len od overených renomovaných výrobcov a na mnohé komponenty poskytujeme doživotnú záruku.

Nadčasovosť

Jednoduchý, precízny, no zároveň konzervatívny dizajn umožňuje, aby náš nábytok bol dlhodobo súčasný. O kvalite nášho dizajnu svedčia mnohé ocenenia získané na domácich aj zahraničných výstavách.

Ľudskosť je hodnota, ktorú si ceníme

Javorina – to sú predovšetkým ľudia. Ľudia, ktorí si navzájom pomáhajú. Priateľstvo a ľudskosť. Úsmevy a pochopenie. Za všetkým, čo robíme, je ľudskosť. Chceme, aby Javorina kládla na prvé miesto ľudí a ich lásku k remeslu a prírode. Všetko, čo robíme, stojí a padá na prístupe jednotlivcov. Naša nálada, náš postoj, naše nápady a emócie, ktoré prežívame počas práce, sa premietajú do toho, ako bude výsledný produkt pôsobiť na ľudí.

Drevo je jedinečné, pretože vekom dozrieva a získava svoju patinu. Každý kmeň stromu je jedinečný. Tak, ako ľudia, aj každý strom má svoju vlastnú históriu. Drevo je teplé. Je to materiál, ktorý bol vždy základom spolupatričnosti, súdržnosti a pohodlia, a takú chceme aj Javorinu. Základom našich hodnôt v Javorine je úcta k ľuďom. 

Čakajú na nás príležitosti, ktoré sme si doteraz nevedeli predstaviť

Už keď sa rozhliadnete po Javorine, od drevárskeho dvora až po dokončovanie nábytku, vidíte potenciál svetovej triedy. Jednoducho začnite posúvať diely dopredu. Začnite premýšľať o tom, ako sa hrdo postaviť vedľa svetových výrobcov luxusného nábytku a zrazu je budúcnosť oveľa vzrušujúcejšia, než sme si dokázali predstaviť pred dvoma rokmi. Spoločnosť Javorina ponúka príležitosti pre ľudí, ktorí nám chcú pomôcť uspieť.

Ponúkame jedinečné príležitosti na sebarealizáciu. Od nastavenia jednotlivých procesov, ktoré zefektívnia výrobu, cez digitalizáciu výroby, prácu s dizajnom či obchodnými modelmi až po možnosť silnejšej expanzie na zahraničné trhy.

Drevo a práca s ním nás definuje. Na jednej strane si ho ctíme ako tradičný materiál, ktorý sa používa už tisícročia. Na druhej strane dnes experimentujeme s jeho spracovaním a inovatívnym využitím, výrobou alebo distribúciou.

Investoval jsem do Javoriny, protože věřím, že kvalitní nábytek, který vydrží po generace, je tím největším zhodnocením života stromu. Celý tým Javoriny vybudoval za desetiletí obrovskou kvalitu. Poznal jsem to na vlastní kůži - už mnoho let v posteli Javorina spím, na stole Javorina snídám a žiju v obýváku s knihovnou a komodou Javorina. V této značce je uložen obrovský fortel - od zpracování samotného dřeva až po nejpreciznější um na CNC. Do tohoto systému plánuji integrovat inovace postavené na robotice, a chci také vybudovat systém decentralizovaných výrobních jednotek po Evropě tak, aby se nábytek mohl vyrábět vždy z kvalitní lokální suroviny a co nejblíže místa bydliště zákazníka.

Petr Rokůsek, Majiteľ spoločnosti Javorina

Pridajte sa k tradícii a zažite s nami budúcnosť.

Tešíme sa na stretnutie!